Když Pákistán na jaře 2020 také zasáhla pandemie coronaviru, komentoval to tamnější premiér Imran Khan v tom smyslu, že si země žádný lock down nemůže dovolit. Řekl to velmi jasně: „Musíme balancovat na laně, napnutém mezi smrtí v důsledku coronaviru a smrtí hladem.”

Co potřebujeme?

Jakékoliv vybavení pro skalní a horské lezení. Například lana, smyčky, karabiny, osmy či jiná jistidla, skoby, vklíněnce, friendy, úvazky, lezečky, stoupací železa, cepíny, ledovcové šrouby, kladiva, přilby, spacáky, stany, nýty, akuvrtačku... Prostě jakýkoliv lezecký materiál, který můžete postrádat.

Mladá fronta DNES - Dopis redakci - 11. června 2020, Josef Tillich

Olomouc je krásné město. Současná oprava kostela sv. Mořice, radniční věže, kolejového svršku do centra města, budování nových mostů přes Moravu, to všechno jednou skončí a bude to krásnější a více funkční. Snad i doprava bude jednou vypadat jinak, nebudou tu fronty aut jen popojíždějících mezi křižovatkami, a snad skončí i to betonování dalších a dalších ploch úrodné půdy na parkoviště kolem stejně neradostných paláců konzumu. Jen s těmi protipovodňovými úpravami, které mají ochránit Olomouc před „stoletou vodou“ se nějak nemohu smířit a vzpomínám na svého přítele, prof. RNDr. Otakara Štěrbu a jeho tvrzení, že „zkušenosti z technicky rozvinutých zemí stále více ukazují na zvláštní paradox – čím více protipovodňové techniky, tím více potíží s povodněmi“.

Czech Hospital již od roku 2007 zachraňuje životy a léčí nemocné, nejvíce děti. Celou tu dobu zajišťujeme pro ni léky, přístroje, údržbu budovy a mnoho dalšího, o čem se můžete dočíst i zpětně na těchto stránkách. Za největší úspěch považujeme, že od roku 2007 nám zemřely na zimní zápal plic jen dvě děti, zatímco předtím jich umíralo v průměru 10-15 ročně. Také nás až zamrazilo, když nemocnice jednorázově zachránila životy 136 malých dětí, které v únoru 2017 onemocněly speciálním druhem zánětu mozkových blan a bez antibiotik z naší nemocnice by byly všechny zemřely. To je ale jen pomyslný vrchol ledovce těch 14 let. Podařilo se i mnoho jiných věcí v posunu kvality života i přístupu ke vzdělání obyvatel Arandu a vlastně celého údolí Basha, vzdáleného cca 100km od K2.

DENÍK N - Rozhovory - 24. května 2020, Jana Ciglerová

Dina Štěrbová vylezla na dvě osmitisícovky v dobách, kdy ještě ženy s cepíny a mačkami byly raritou. V pákistánských horách později postavila nemocnici, kam se chystá znovu vyrazit, jen co se otevřou hranice. Asii dobře zná a nepřekvapilo ji, že pandemie vypukla zrovna v Číně. „Ve vzduchu je tam silná agrese,“ říká horolezkyně slovenského původu, která před měsícem oslavila osmdesátku.

­