DVTV - 20.5.2019

"Když lezete, riskujete, musíte přijmout to, kolik horolezců umírá při pokusech o zdolání osmitisícovek, mnoho nejlepších zahynulo. Dát si za komunismu za cíl zdolat osmitisícovky, to mi lidé říkali, ať jdu na psychiatrickou léčebnu, žádné ženské to u nás nezkoušely, říká horolezkyně Dina Štěrbová. Jako první žena z Československa společně s Věrou Komárkovou zdolala v 80. letech vrchol Čo Oju. Založila a dnes provozuje polní nemocnici v pákistánském himalájském údolí v Arandu."

Středa 13.2.2019 na ČT art

Dnes vám představím dámu, která je ve všech směrech mimořádná. Začíná to už jejím křestním jménem, protože se jmenuje Dina. Žádnou jsem dosud neznal, až dnes. Kromě toho je také první Češkou, která vylezla na vrchol Čo Oju, což je hora vysoká 8102 metrů, takže je zároveň první Češkou, která zdolala nějakou osmitisícovku. Kromě toho postavila také nemocnici v Pákistánu. A aby toho nebylo dost, 30 let učila na Palackého univerzitě v Olomouci matematiku. Naším hostem je paní Dina Štěrbová.

Radiožurnál - 26. září 2014

Rozhovor s horolezkyní Dinou Štěrbovou, která v roce 1984 zdolala spolu s Věrou Komárkovou vrchol osmitisícovky Čo Oju, o lezení po horách, Pákistánu a mentalitě místních lidí i o výjezdní doložce. Moderuje Lucie Výborná

Větrník - Host ve studiu - 20. únor 2018

Dříve zdolávala osmitisícovky, dnes Dina Štěrbová pomáhá šerpům a jejich dětem

České horolezectví nemá jinou tak slavnou ženu, jako je Dina Štěrbová. Výčet jejich výstupů je nekonečný. Je první ženou, která vystoupila na vrchol osmitisícovky Čo Oju.

­